×

Kungälvs Trä

Öppettider
Vardagar 6.00 – 17.00
Lördagar STÄNGT

Kontakt
Tel: 0303 – 625 00
E-Mail: info@kungalvstra.se

Besöksadress
Byggmästaregatan 3
442 34 Kungälv

Avvikande öppettider Kungälvs Trä 2020

SKÄRTORSDAG tors 9/4 6:00-17:00
LÅNGFREDAGEN fre 10/4 STÄNGT
ANNANDAG PÅSK mån 13/4 STÄNGT
VALBORGSMÄSSOAFTON tors 30/4 6:00-17:00
1: A MAJ fre 1/5 STÄNGT
KR. HIMMELSFÄRDS DAG tors 21/5 STÄNGT
MIDSOMMARAFTON fre 19/6 STÄNGT
ALLHELGONAAFTON  fre 30/10 6.00-17.00
DAGEN FÖRE JULAFTON  on 23/12 6.00-12.00
JULAFTON tors 24/12 STÄNGT
JULDAGEN fre 25/12 STÄNGT
DAGEN FÖRE NYÅRSAFTON ons 30/12 6.00-12.00
NYÅRSAFTON tors 31/12 STÄNGT
NYÅRSDAGEN fre 1/1 2021 STÄNGT
TRETTONDAGSAFTON tis 5/1 2021 STÄNGT
TRETTONDAG JUL ons 6/1 2021 STÄNGT

Kontaktpersoner

E-postadressen skrivs fornamn.efternamn@kungalvstra.se, ingår å,ä, ö i namnet så ta bort prickarna. Bindestreck i förnamn läggs in.

Försäljning butik

Claes Broman Butikschef 0303-625 31 claes.broman@kungalvstra.se
Dennis Nyholm Butikssäljare 0303-625 34 butiken@kungalvstra.se
Micaela Svanberg Kökssäljare 0303-625 37 butiken@kungalvstra.se
Fredrik Lundsten Butikssäljare 0303-625 33 butiken@kungalvstra.se
Oscar Pettersson Butikssäljare 0303-625 38 butiken@kungalvstra.se

Försäljning bygg

Thomas Sjölund Byggsäljare 0303-625 17 thomas.sjolund@kungalvstra.se
Stefan Möller Marknadschef 0303-625 14 stefan.moller@kungalvstra.se
Anders Mouritsen Byggsäljare 0303-625 15 anders.mouritsen@kungalvstra.se
Dennis Wilhelmsson Byggsäljare 0303-625 09 dennis.wilhelmsson@kungalvstra.se
Tobias Martinsson Byggsäljare 0303-625 16 tobias.martinsson@kungalvstra.se

Ordermottagning / Innesäljare Företag

Malin Ingvald Innesäljare 0303-62 507 order@kungalvstra.se
Thomas Hjerpe Innesäljare 0303-62 511 order@kungalvstra.se

Transport & Brädgård

Daniel Hellgren Brädgårdschef/
Transport
0303-37 20 52 daniel.hellgren@kungalvstra.se
Jimmy Piehl Lageransvarig 0303-625 21  jimmy.piehl@kungalvstra.se

Brädgård/Bygg

Per-Arne Olsson 0303-625 24
Bo Eriksson 0303-625 28
Leif Berglind 0303-625 26
Lennart Karlsson 0303-625 27

Administration

Sabina Turesson  Ekonomi/
Personal
0303-625 02 sabina.turesson@kungalvstra.se
Marina Olaisson Receptionist/
Tel.vxl
0303-625 00 marina.olaisson@kungalvstra.se
Marie Andersson Säljassistent,
Miljö, IT
0303-625 12 marie.andersson@kungalvstra.se
Lisa Häggström Ekonomi 0303-625 13 lisa.haggstrom@kungalvstra.se
Anneli Karlsson-Moodh Ekonomi 031-45 08 51 anneli@hogsbotra.se

Företagsledning – Kungälv

Stefan Hagman VD/Platschef 0303-625 08 stefan.hagman@kungalvstra.se
Marie Häggström Ekonomichef 0303-625 04 marie.haggstrom@kungalvstra.se
Martin Thyr Försäljningschef 0303-39 10 01 martin.thyr@kungalvstra.se